Polski English Deutsh Français

Czyszczenie powierzchni
metodą hydrościerania niskociśnieniowego

Ekologiczne czyszczenie powierzchni metodą HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO BEZ UŻYCIA ŚRODKÓW CHEMICZNYCH

Logo HydroWirProblemy urbanistyczne, wymóg nakazujący stosowanie łagodnych technik w wielu przypadkach wyklucza metody czyszczenia niejednokrotnie skuteczne, jak piaskowanie, czy czyszczenie substancjami chemicznymi uważając je za zbyt agresywne. Zwłaszcza w takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ekologicznej metody HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO, bez użycia środków chemicznych (technologia opatentowana w Urzędzie Patentowym pod Nr 190210 od 1999 roku).

Metoda HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO oparta jest na wodnym czyszczeniu budowli z zastosowaniem atestowanych (mączek i kred) całkowicie neutralnych dla ścieranego podłoża oraz nieszkodliwych dla środowiska naturalnego. stosować do wykonywania delikatnych prac przy czyszczeniu (piaskowca,wapieni, granitów), cegły zabytkowej, usuwaniu graffiti, ozdób w gzymsach, pomnikach, figurkach (metoda bezinwazyjna).

Czyszczenie polega na rotacyjnym zawirowaniu wody i granulatu pod niskim ciśnieniem od ,5 do 2,5 bar, jest zatopiony we mgle wodnej przy czym zużycie wody podczas czyszczenia wynosi około 30 litrów na godzinę pracy, co pozwala zapobiec wytwarzaniu się chmury kurzu podczas pracy i nie wpływa negatywnie na otoczenie np. zapylenie, analogicznie można czyścic bez użycia wody w miejscach zawilgoconych.

Granulaty są tak dobrane by podczas czyszczenia rotacyjnego czyściły etapami:

  1. etap - mączka agresywna zbiera warstwę brudu;
  2. etap - mączka delikatniejsza poleruje;
  3. etap - mączka kredowa, wybiera brud pozostawiony w porach, dzięki temu po naszym czyszczeniu odzyskuje swoją zdrową naturalną barwę i kolorystykę

Metoda HYDROŚCIERANIA z murów graffiti, grzyby, naloty atmosferyczne, a także wszelkie zanieczyszczenia na:

  • kamieniu naturalnym (piaskowiec,marmur, granit)
  • cegle
  • drewnie
  • dachówce
  • kostce brukowej
  • lastriko
  • stali i wielu innych

Zastosowanie niskiego ciśnienia nie powoduje uciążliwego hałasu dla otoczenia. Ciśnienie jest na tyle niskie, że bez obaw można podłożyć rękę pod pracującą dyszę.

HYDROŚCIERANIEM usuwamy zanieczyszczenia nie naruszając naturalnej struktury podłoża, warstwy wewnętrznej kamienia, spoin lub słoi drewna, dlatego metoda ta jest zalecana

renowacji zabytków, jako najnowocześniejsze i najskuteczniejsze sposoby przygotowania powierzchni do dalszych prac ochrony i zabezpieczenia jako system gwarantujący trwałość budowli.

Przy zastosowaniu technologii wodnego czyszczenia niskociśnieniowego unikamy wielu niedogodności, ponieważ jest metodą czystą i bezpieczną dla środowiska, gdyż stosowane ścierniwa są naturalne, dlatego natychmiastowej i całkowitej biodegradacji, dzięki temu nie ma problemów związanych z usunięciem zużytego ścierniwa. Czyszczenie metodą HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO spełnia wszelkie normy ekologiczne.