Suteczne mycie i czyszczenie elewacjimetodą hydrościerania niskociśnieniowego

Hydrowir - logo Problemy urbanistyczne, wymóg nakazujący stosowanie łagodnych technik w wielu przypadkach wyklucza metody czyszczenia niejednokrotnie skuteczne, jak piaskowanie, czy czyszczenie substancjami chemicznymi uważając je za zbyt agresywne. Zwłaszcza w takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ekologicznej metody HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO, bez użycia środków chemicznych (technologia opatentowana w Urzędzie Patentowym pod Nr 190210 od 1999 roku).

 

Ekologiczne czyszczenie powierzchni metodą HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO BEZ UŻYCIA ŚRODKÓW CHEMICZNYCH

 

Metoda HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO oparta jest na wodnym myciu budowli z zastosowaniem atestowanych (mączek i kred) całkowicie neutralnych dla ścieranego podłoża oraz nieszkodliwych dla środowiska naturalnego. stosować do wykonywania delikatnych prac przy czyszczeniu (piaskowca,wapieni, granitów), cegły zabytkowej, usuwaniu graffiti, ozdób w gzymsach, pomnikach, figurkach (metoda bezinwazyjna).

Czyszczenie polega na rotacyjnym zawirowaniu wody i granulatu pod niskim ciśnieniem od ,5 do 2,5 bar, jest zatopiony we mgle wodnej przy czym zużycie wody podczas czyszczenia wynosi około 30 litrów na godzinę pracy, co pozwala zapobiec wytwarzaniu się chmury kurzu podczas pracy i nie wpływa negatywnie na otoczenie np. zapylenie, analogicznie można czyścic bez użycia wody w miejscach zawilgoconych.

Mycie elewacji budynków metodą Hydrościerania

Wielu administratorów oraz właścicieli budynków z uwagi na naturalne zanieczyszczenia fasady spowodowane oddziaływaniem warunków atmosferycznych lub te wynikłe z aktów wandalizmów (jak graffiti) decyduje się na mycie elewacji. Tradycyjne metody nie zawsze okazują się skuteczne. Z drugiej strony pełna renowacja fasady budynków wiąże się z dość wysoką ceną i długim czasem. Mycie elewacji metodą Hydrościerania pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez konieczności wykonywania drogich prac remontowych. Dodatkowo metoda Hydrościerania jest bezpieczna dla zabytkowych budynków.
Zlecając nam mycie elewacji budynku możesz być pewny profesjonalnego wykonania prac i niespotykanych dla zwykłego mycia efektów.

Granulaty są tak dobrane by podczas czyszczenia rotacyjnego czyściły etapami:

  1. etap - mączka agresywna zbiera warstwę brudu;
  2. etap - mączka delikatniejsza poleruje;
  3. etap - mączka kredowa, wybiera brud pozostawiony w porach, dzięki temu po naszym czyszczeniu odzyskuje swoją zdrową naturalną barwę i kolorystykę

 

Metoda HYDROŚCIERANIA z murów graffiti, grzyby, naloty atmosferyczne, a także wszelkie zanieczyszczenia na:

  • kamieniu naturalnym (piaskowiec,marmur, granit)
  • cegle
  • drewnie
  • dachówce
  • kostce brukowej
  • lastriko
  • stali i wielu innych

Zastosowanie niskiego ciśnienia nie powoduje uciążliwego hałasu dla otoczenia. Ciśnienie jest na tyle niskie, że bez obaw można podłożyć rękę pod pracującą dyszę.

HYDROŚCIERANIEM usuwamy zanieczyszczenia nie naruszając naturalnej struktury podłoża, warstwy wewnętrznej kamienia, spoin lub słoi drewna, dlatego metoda ta jest zalecana

renowacji zabytków, jako najnowocześniejsze i najskuteczniejsze sposoby przygotowania powierzchni do dalszych prac ochrony i zabezpieczenia jako system gwarantujący trwałość budowli.

Przy zastosowaniu technologii wodnego czyszczenia niskociśnieniowego unikamy wielu niedogodności, ponieważ jest metodą czystą i bezpieczną dla środowiska, gdyż stosowane ścierniwa są naturalne, dlatego natychmiastowej i całkowitej biodegradacji, dzięki temu nie ma problemów związanych z usunięciem zużytego ścierniwa. Czyszczenie metodą HYDROŚCIERANIA NISKOCIŚNIENIOWEGO spełnia wszelkie normy ekologiczne.

ul. Ks. Kłopotowskiego 38
03-717 Warszawa
NIP: 754-113-42-82

Copyright © 2019 Hydrowir® |